Skip to main content

V deň jarného Dobrého trhu sa priestory Starého lýcea nezvykle hemžili deťmi a ich rodičmi. Pre túto prísne pôsobiacu niekdajšiu vyššiu školu, ktorú v minulosti navštevovali mladí intelektuáli vo veku od 15 rokov to bola novinka. Toľko detí a návštevníkov naraz chodby a miestnosti Starého nepamätajú. Pre deti a rodičov bolo počas celého dňa práve v Lýceu pripravených množstvo zaujímavých aktivít. Jednou z nich bola komentovaná prehliadka Starého lýcea a Veľkého kostola vedená historikom architektúry Patrikom Baxom, za účasti pani farárky Anny Polckovej čo urobilo návštevníkom nesmiernu radosť. Pán prof. Michalko porozprával zvedavým návštevníkom zaujímavosti o „tej veľkej skrini s píšťalami“ – jednom z najvýznamnejších historických organov na Slovensku, ktorý sa nachádza práve vo Veľkom evanjelickom kostole.

Staré Lýceum

© 2024 Staré Lýceum