Skip to main content

V apríli sa to v Lýceu hemžilo ako v mravenisku. Prípravné práce na jarný Dobrý trh (budeme sa mu venovať v samostatných textoch) vrcholili a popri tom sa realizovalo množstvo aktivít a podujatí. Pozrime sa na ne:
8. a 9. apríla sme hostili vzácnu návštevu až z ďalekého Stavangeru v Nórsku. Pozrieť sa na to, ako sa darí vynovenému Lýceu prišli naši priatelia z Døves menighet – kongregácie v posunkovej reči v nórskej cirkvi s diecézou v meste Stavanger.
10. apríla už sme slávnostne, v sprievode dámskeho sláčikového kvarteta Violette Quartet vyhlasovali študentských výhercov druhého ročníka Literárnej súťaže na tému Ľudské práva pre všetkých – naozaj pre všetkých? Slávnostné odovzdávanie uvádzal jeden z významných orotcov súťaže, pán Silvester Lavrík a ocenení študenti získali nielen odporúčania pre svoju ďalšiu tvorivú činnosť, ale aj hodnotné odmeny.
Ukrajinka Tamara Dragina študovala na Slovensku a precestovala kus sveta. Svoje poznatky a skúsenosti, ktoré nadobudla v zahraničí zdieľala so záujemcami na svojom workshope “Dýchacie cvičenia a meditácia s Tamarou”, ktorý sa uskutočnil v rámci Aktivít cudzineckých komunít. Ďalší workshop v rámci tohto programu bol zameraný na kreatívne písanie. Prenasledovaný iránsky spisovateľ Farhad Babaei zasvätil nadšencov písania do svojho osobitého prístupu k tvorbe prózy a poézie.
Filmové večery v rámci festivalu Horovod Art sme strávili s filmami z bielorusko-zahraničnej koprodukcie – s celovečerným filmom “Cristal Swan” a dokumentom Pure Art.
Odborný workshop organizovaný v spolupráci s Ústavom etnológie a sociálnej antropológie SAV na tému prioritizácie potrieb ľudí v rómskej osade na Šrobárke riešil okrem iného
efektívnu prácu cirkvi a dobrovoľníkov vo vylúčených komunitách s cieľom preklenúť Mosty chudoby, čo je okrem iného veľavravný názov pre americký koncept, z ktorého sa pri práci vychádza.

Staré Lýceum

© 2024 Staré Lýceum