Skip to main content

Kreslenie a tvorivé činnosti vždy patrili v komunitnom byte združenia Bol raz jeden človek k obľúbeným každodenným aktivitám umožňujúcim ľuďom s mentálnym postihnutím prirodzene vyjadriť svoje pocity, v zápale tvorivosti uvoľniť napätie. Kamaráti z komunitného bytíku robili v kresbe veľké pokroky, mnohí objavili svoj skrytý talent, ďalší ho rozvinuli. A tak skrsla myšlienka dielka profesionalizovať a ponúknuť ich ďalej tým, ktorým urobia radosť. Značka Hento Toto vznikla v roku 2011 pri jednom z kreatívnych kreslení, kedy sa kamarát Patrik snažil pomenovať svoje dielko. Hneď v roku 2012 vyštartoval celý tím kresličov na svoj prvý Dobrý trh a začali predávať tričká s kreslenými motívmi, ku ktorým neskôr pribudli pohľadnice, odznaky, brošne, tetovačky – kresky a mnoho ďalších originálnych vecičiek a nápaditých predmetov pre radosť. Tak tomu bolo aj pri tohoročnom aprílovom Dobrom trhu, kde vždy usmiati a milí kresliči nemohli s interaktívnou predajnou výstavou svojich dielok chýbať. Z kresličov sa tak na niekoľko hodín stali i trhovníci tešiaci sa z každého úsmevu, ktorý ich vecičky vyčarujú na tvárach návštevníkov.

Staré Lýceum

© 2024 Staré Lýceum