Skip to main content

Neprehliadnuteľná a nadaná AronMITU, vlastným priezviskom Tesfaye, zasvätila svoj život streetdance a jamajskému dancehallu. Profesionálne sa venuje nielen aktívnemu tancu, lektorovaniu mladých talentov, ale zaujíma sa i históriu tanca, ktorý je jej srdcovou záležitosťou. Aron sa narodila v Etiópii v čase, kedy dancehall a kultúra soundsystémov zaznamenávala celosvetový boom. Sama hovorí, že v tomto žánri bola spočiatku neotesaným samoukom, no jej zápal pre tanec ju poháňal stále ďalej. Pohltilo ju to natoľko, že po takmer dvadsiatich rokoch aktívnej kariéry dnes o dancehall prednáša nielen v Starom lýceu, ale od roku 2014 vedie medzinárodnú platformu Riddim Dance Project. V Bratislave založila prvú tanečnú školu School of Dancehall, kde vedie nielen tanečné kurzy, ale nadšencov tanca vtiahne aj do histórie a vývoja žánru. AronMITU so svojim medzinárodným projektom Riddim Dance Project s logom vo farbách rodnej etiópie a v štýle plagátov jamajskej dancehall už desať rokov pozýva tanečných profesionálov, ktorí majú tanec v krvi priamo z Jamajky na Slovensko. Jamajskí tanečníci Milli Rifical & TG Rifical from Rifical Team dancer priniesli do Lýcea kus vzdialenej kultúry reprezentovanej pôvodne tancom ľudu – dancehallom.

Staré Lýceum

© 2024 Staré Lýceum