Skip to main content

V stredu (07. 02. 2024) prebehla ďalšia z cyklu prednášok a diskusií “Religionistika tretieho veku” s doc. Monikou Zaviš z Univerzity Komenského  v Bratislave na tému “Nadprirodzené počatie G. Siddhárthu podľa budhizmu”

Prednášky v rámci cyklu “Religionistika tretieho veku” sú venované zaujímavej téme nadprirodzeného počatia vyvolených a zázračných detí, z ktorých vyrástli dominantné osobnosti veľkých náboženstiev sveta. Po vianočnom období, keď sme si pripomínali nadprirodzené počatie Ježiša v kontexte kresťanstva, sa zameriame na jav a príbehy o nadprirodzených počatiach, ktoré sa nachádzajú vo viacerých náboženstvách; my sa budeme venovať podaniam v islame, buddhizme a taoizme. Následne si porovnáme kľúčové body týchto príbehov s tým, ktorý poznáme z Biblie.

Staré Lýceum

© 2024 Staré Lýceum