Skip to main content

6. decembra sme v Starom Lýceu na Konventnej ulici v Bratislave otvorili putovnú výstavu  „Nechajte ma byť takou, aká som“ – Životný príbeh Anny Frankovej. Je to jeden z najúspešnejších a najdlhšie realizovaných projektov NMŠ a preto je skvelé, že opäť hosťuje v Bratislave.

Výstavou sprevádzajú študenti a študentky Gymnázia Bilíková.

Máte záujem o sprevádzanie? Prihláste sa cez tento formulár.

Výstava približuje nielen životný príbeh Anny Frankovej, ale tiež prepája minulosť a súčasnosť a predstavuje príbehy dnešných mladých ľudí a ich skúsenosti s diskrimináciou a predsudkami. Na pozadí života nemeckého dievčaťa židovského pôvodu, ktoré sa spolu so svojou rodinou ukrývalo pred nacistickým prenasledovaním tak výstava otvára diskusiu o vlastnej identite a vnímaní identity iných.

Výstava rozvíja koncept rovesníckeho vzdelávania, sprevádzajú ňou samotní žiaci a žiačky, ktorí absolvujú 2-dňové školenie. Počas neho získajú všeobecný prehľad o dejinách druhej svetovej vojny a holokauste. Projekt putovnej výstavy vytvoril Anne Frank House v Amsterdame, organizuje sa vo viac ako 40 krajinách sveta.

Výstavu finančne podporili Bratislavský samosprávny kraj, The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, JOODS Humanitair Fonds a Ministerstvo spravodlivosti SR.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá Nadácia Milana Šimečku.

In appreciation to the Conference on Jewish Material Claims Against Germany (Claims Conference) for supporting this educational program.

Podujatie je realizované kultúrno-komunitným centrom Staré Lýceum v spolupráci s partnerom Nadáciou Milana Šimečku v rámci projektu CLT01006 „LYCEUM – Free Society Lab“ (Lýceum – Laboratórium otvorenej spoločnosti) financovaného z Grantov EHP a Nórska a štátneho rozpočtu SR. Projekt realizuje Cirkevný zbor ECAV Bratislava Staré Mesto.

Staré Lýceum

© 2024 Staré Lýceum